Bir Pastacı’nın nişan hazırlıkları yazısının devamı olarak bu yazıyı 6 ay gecikmeli olarak paylaşabiliyorum:)

Bu yazıyı da düğün hazırlığı yapan veya yapacak olan gelin adaylarına fikir vermesi açısından elimden geldiğince yine detaylı yazmaya çalışacağım. Özellikle bu süreçte birlikte çalıştığım ve iyi ki tanımışım dediğim bir kaç bir kaç isimden de bahsetmek istiyorum♥

Benim için ve tahminen tüm gelin adayları için düğündeki en önemli konular düğün mekanı, gelinlik, fotoğrafçı, saç-makyaj uzmanı, davetiye, çiçekçi, iyi bir organizasyon ve tabi ki düğün pastasıdır:)

Biz ilk olarak, düğünden yaklaşık 9 ay önce düğün mekanımızı seçtik. Barış Can da ben de kır düğünü hayal ettiğimiz için yalnızca kır düğünü yapabileceğimiz mekanlara baktık. Pek çok yer gezmemize rağmen hiç düşünmeden İstinye Urza’ya karar verdik. Mekanın güzelliği bir yana Urza’da ki davetlerden sorumlu olan ve her detayla tek tek ilgilenen Sirel hanım’ın seçimimizde çok çok büyük bir payı var. Ben mükemmeliyetçiliğin zirvelerinde olduğumu düşünürdüm ama benden daha mükemmeliyetçi biriyle tanışmış olmanın şaşkınlığı içindeyim:) Ne düşündüysem Sirel hanım hep daha fazlasını araştırdı ve hayal ettiğimin ve kendi çabalarımla yapabildiğimin çok daha fazlasını hazırladı. Süslemelerin büyük kısmı düğün günü benim için gerçekten sürpriz oldu. İşini severek yapan insanların dokunduğu her şey güzel oluyor, Sirel hanımsa bu insanların en güzel örneklerinden biri bence..

Organizasyon için Urza herhangi başka bir seçim şansı bırakmadan BM Organizasyonla anlaşmalıydı. İlk başta şüpheye düşsem de firma sahibi Burhan Bey’in daha önce hazırladığı organizasyon fotoğraflarını gördüğümde aklımda hiç bir şüphe kalmadı. Aynı zamanda Etiler’deki Özlenen Çiçek’in sahibi olan Burhan bey özellikle çiçek süslemelerinde harikalar yarattı diyebilirim. Ne istediysem sabırla dinledi ve o da hayal ettiğimin çok daha fazlasını ortaya çıkarttı.

Gelinliğimi ilk baktığım gün ve ilk baktığım yerde beğendim. Hatta beğenmek çok doğru bir kelime olmayacak, gelinliğime aşık oldum:) Gelinliğimi Suadiye Vakko Wedding’in alt katındaki Pronovias’tan seçtim.

Saç ve Makyaj içinse Gelin Saç ve Makyaj diye de bilinen Jonat’s Couture ile anlaştım. Saçımı Furkan Yalçıner, makyajımı ise Meltem Nural yaptı. Hem saçımı hem makyajımı ilk yapıldığında çok beğenmiş olsam da sanırım düğünle ilgili tek pişmanlığım anlaşmamı onlarla tüm gün için yapmamak oldu. Hava 17 temmuz günü hem çok sıcak hem de çok çok nemli olduğu için fotoğraf çekimleri sırasında hem saçım hem makyajım bozuldu. Nikaha o saç ve makyajla çıkıp ilk danstan sonra saçımı lastik tokayla enseden kendim topuz yapmak zorunda kaldım:) O an bunu hiç kafama takmasamda sonradan fotoğraflar gelince yaptığıma ne kadar pişman olduğumu saklayamayacağım:))

Gelin çiçeğimi ve benim için çok önemli olan saç aksesuarlarımı Yunus Karma hazırladı. İkisi de hayal ettiğimden daha güzeldiler.

Davetiyemizi benim gibi tasarımcı olan, aynı zamanda üniversiteden bölüm arkadaşım Dilara Irmak ve ortağı Bahar hazırladı. Firmalarının ismi Zarf. Davetiye konusunda piyasanın gerçekten en iyisiler bence. Davetiyelerindeki tüm desenler tek tek el boyaması. Şu aralar herkes bu işlere merak salsa da bu işin tüm püf noktalarını bilen ve senelerce eğitimini almış insanların ortaya çıkarttıkları ürünler diğerlerinden her zaman ayrılıyor bence.

Gelelim düğündeki en önemli isme:) Yani Barış Can’dan sonra:)) Bu yazıda paylaştığım ve gerçekten masal diyarından çıkmış gibi gözüken tüm bu fotoğrafları Yeliz Atıcı çekti. Düğün öncesinde başka tek bir isimle bile konuşmadım, hatta Yeliz’in o gün Bodrum’da başka bir düğünü çekeceğini öğrendiğimde bile başka biriyle devam etmeyi reddettim:) Düğün günümüzün yarısından çoğunu Yeliz’in asistanı, nikah kısmını Yeliz’in çekmesine bile razı oldum. Fakat ne kadar çok istemişsem 15 temmuz günü hepinizin bildiği gibi darbe girişimi oldu ve 17 temmuz pazar günü Yeliz’in asistanı Ankara’dan İstanbul’a ulaşamadı, tabi Yeliz de Bodrum’a gidemedi. Sabah 9’dan beri Yeliz hep yanımızdaydı. Şimdi söyleyince bunlar trajikomik geliyor ama darbe girişimi sonrası o iki gün gerçekten kabus gibiydi:(

Düğünde Mia Atölye’nin de payı büyük tabi ki:)) Tüm hazırlıklar sırasında günlerce, haftalarca benimle hatta çoğunlukla bensiz çalışan canım ekibime ne kadar teşekkür etsem az. Hayalini kurup çizimini yaptığım düğün pastamızı çiziminden çook daha güzel yaptılar. Düğün pastamızın şekerden çiçeklerini ise benim için çok kıymetli olan canım Ayşem Öztaş hazırladı. Şimdi gülerek hatırlasam da atölyede çiçeklerin montesini yaptığı gün beni mutluluktan hüngür hüngür ağlattı:) İyi ki varsın güzel kalpli kadın♥

Düğünde dağıtılacak hediyeler içinse lavanta keseleri hazırladık. Keselerin üzerindeki çizim ise canım arkadaşım Aslı Filis’e ait. Nişan hediyesi olarak bize hazırladığı sürpriz çizimimizi benim ısrarlarımla gelin ve damada dönüştürdü:))

Ben düğün öncesinde Pinterest’ten kafamı kaldıramadığım için aslında çook gerekli olmayan ama beni aşırı mutlu eden şeyler de hazırladım:) Dancing shoes pankartlı kasalar içerisindeki renkli sandaletler, hoşgeldiniz panosu, ağaçlara mandallarla asılı hashtag panoları bunlardan sadece birkaçı. Sandaletler ablamın eşinin sahibi olduğu Bambi Ayakkabı’dan. Gecenin ilerleyen saatlerinde davetliler en çok bu detayı sevdi sanıyorum:))

Ve mutlu son..  O gün bizim beraber yaşadığımız en güzel günümüzdü ve her şey bir yana aşık olduğum adamla evlenebildiğim için çok şanslıyım.. Bu yazıyı okuyan herkes için aynı mutlu sonu diliyorum♥

2 comments on “Bir Pastacı’nın düğün hazırlıkları”

  1. İrem hn merhaba çok güzelmiş düğün serüveniniz.. Bende düğün hazırlığındayım bana da çok iyi fikir oldu paylaştıklarımız..Detaylar, hazırlıklar herşeyiyle harika.. Mutluluğunuz dilerim bir ömür sürsün ❥ =) sormak istediğim birşey var e-mail adresiniz varsa yazabilir misiniz bana ?

Leave a Reply

This site uses Akismet to reduce spam. Learn how your comment data is processed.